„Artystyczna strefa ognia” – pod taką nazwą grupa młodzików z Force Fire realizuje mnóstwo ciekawych pomysłów w ramach grantu otrzymanego z Gołdapskiego Funduszu Lokalnego. Czwartkowy rajd rowerowy jest jedną trzech wypraw organizowanych przez grupę dla miłośników dwóch kółek.
W Zabroście Wielkim, miejscu docelowym rajdu, czekała na uczestników wystawa poświęcona 100- letniej architekturze tej niezwykłej miejscowości połączona z pasjonującą prelekcją Janusza Janowskiego, archeologa, pracownika Laboratorium Skanerów 3d Uniwersytetu Warszawskiego. Naukowiec opowiedział o archiwalnych planach zabudowy wsi berlińskiego architekta Karla Kujatha, zapoznał z historią Zabrostu sięgającą czasów I wojny światowej oraz badaniami naukowymi związanymi ze skanowaniem wsi. (Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas.) Po solidnej dawce wiedzy i zwiedzaniu tej urokliwej miejscowości zajrzeliśmy do pana Andrzeja Wiszki – mieszkańca Zabrostu, który ciekawie opowiadał o zgromadzonych przez lata starych przedmiotach. W drodze powrotnej trasę przenieśliśmy do sąsiedniej gminy, aby skosztować tradycyjnych lodów i pysznych kartaczy. Miłośników dwóch kółek zapraszamy na kolejne wypady – śledźcie naszą stronę. Wkrótce będziemy informować o kolejnym rajdzie. Zapraszamy!
Projekt współfinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Budry i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce