Szklane ekrany telewizji, gry komputerowe, kolorowe czasopisma i inne media coraz częściej pochłaniają czas wolny człowieka, stając się bożkiem współczesności. Ten trudny temat bezkrytycznego przyjmowania informacji poruszył w niekonwencjonalny sposób Zbigniew Waszkielewicz (aktor i twórca teatru IOTA) w akcji plastycznej z udziałem młodzieży z gminy Budry, którą można było zobaczyć w piątek, 15 października.
Stare telewizory, radia, komputery, gazety, płyty gramofonowe i inne „medialne śmieci” to tylko niektóre z rekwizytów wykorzystanych przez młodzież z gminy Budry w spektaklu plenerowym pt. „ŁOWCY GŁÓW?. Spektakl przyciągnął niemałe grono publiczności ? obejrzeli go nie tylko mieszkańcy gminy Budry, ale także m.in. Węgorzewa, Kętrzyna i Olecka.

Spektakl powstał w ramach przeprowadzonych warsztatów teatralnych, realizowanych ze środków PPWOW.

fot. Jerzy Dorosz