W piątkowy wieczór 14 maja 2010 Gminny Ośrodek Kultury  w Budrach  po raz pierwszy zorganizował PIOSENKI NASZEGO DZIECIŃSTWA czyli Przegląd Piosenki Dziecięcej.  Dzieci, młodzież oraz dorośli występujący na scenie przenieśli nas w bajeczny świat dzieciństwa. Wielu z nas przypomniało sobie kołysanki śpiewane przez nasze babcie do poduszki. Przybyli goście byli zachwyceni pomysłem zorganizowania przeglądu w którym  dziecięce piosenki zaśpiewają dorośli. Najmłodszy uczestnik miał 3, 5roczku, najstarszy 53. W sumie w przeglądzie udział wzięło 26 uczestników z Buder, Węgorzewa, Kętrzyna, Rutki Tartak, Białegostoku , Sobiech  i Wilkas.  Poziom artystyczny wykonań był bardzo wysoki. Wszyscy artyści otrzymali cenne nagrody rzeczowe znanych firm, statuetki oraz dyplomy. Jury jednogłośnie przyznało odtwarzacz DVD ufundowany przez Związek Gmin Warmińsko Mazurskich, za największą osobowość przeglądu Paulinie Obuchowskiej ze Świetlicy Gminnej w Rutce Tartak.

Wyniki przeglądu:
Dzieci do lat 10
1.Natalka Radzajewska z Centrum Artystycznego Elizy Sacharczuk z Białegostoku
2.Helenka Jankowska ze Szkoły Podstawowej z Kętrzyna
3. Zuzanka Ryńska z Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji z Wilkas ?inst. Artur Romanek

Soliści 11-16lat
1.Dominika Szyszko ze Świetlicy Gminnej w Rutce Tartak -inst. Beata Anzulewicz