24.01.2015
Jakie jest najważniejsze święto w karnawale? Każdy wie, że to dzień Babci i Dziadka:)

Tegoroczne obchody tego wspaniałego święta były istnym karnawałowym balem! Kolorowe światła, balony, błyszczące stroje, muzyka. Sceniczny bal zaprezentowały dziewczęta z zespołu Kochane Bachorki. Ale to nie jedyna atrakcja wieczoru. Popis gry na instrumentach dali podopieczni Pana Wincentego. Na gitarach zagrali Miłosz Stankiewicz i Maciej Miłosek, zaś na pianinie Bagdan Waszak i Aleksandra Maczuga. Wszyscy młodzi instrumentaliści zostali nagrodzeni hojnymi oklaskami i uznaniem ze strony publiczności.
O tym, że szlachetnie i mądrze jest znać i kultywować tradycję przypomniały nam członkinie Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych BARWY JESIENI. Wieczornemu spotkaniu towarzyszyło podsumowanie projektu „Ocalona od zapomnienia tradycja” przeprowadzonego przez stowarzyszenie. Elżbieta Rapita zaznajomiła nas z działaniami, jakie podjęto podczas przeprowadzania projektu, zaprezentowała fotogalerię z szeregu wydarzeń stowarzyszenia. Wręczono także podziękowania i upominki wszystkim zaangażowanym wolontariuszom oraz dzieciom i młodzieży biorącym udział w zajęciach. Pięknym akcentem było wręczenie wszystkim członkiniom stowarzyszenia pachnących, pysznych serc własnego wypieku przez dziewczynki z zespołu Kochane Bachorki w podziękowaniu za świetne zajęcia skierowanie również do nich przez BARWY JESIENI.
Tego dnia nie mogło zabraknąć akcentu Babci i Dziadka toteż BARWY JESIENI przygotowały specjalną część artystyczną – kabarety i piosenki, bawiące nie tylko starszą część publiczności ale również naszych młodszych milusińskich.
Po części artystycznej Prezes Stowarzyszenia BARWY JESIENI – Janina Kowalewska zaprosiła wszystkich na poczęstunek, będący owocem pracy członkiń stowarzyszenia oraz ocalonej od zapomnienia tradycji.

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII !