Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych ?WIĘCKI ? RAZEM? po raz pierwszy zorganizowało ?Piknik rodzinny?.
W przygotowaniach do festynu pomagała niemal cała wieś. W niedzielę 27 maja 2012 roku można było się przekonać, że przedsięwzięcie udało się na piątkę z plusem. Po powitaniu przez panią sołtys i pana radnego głos przejęła pani Aneta Stankiewicz, która poprowadziła dalszą część artystyczną pikniku.
Pierwsi na scenie z piosenką ?Więcki nasze Więcki? wystąpili mieszkańcy wsi. Po nich mogliśmy podziwiać występy rodziców i nauczycieli z Gminnego Gimnazjum w Więckach. Bajka ?Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków? w ich wykonaniu  ściągnęła rozbrykane po placu dzieciaki pod samą scenę.  Niewątpliwą gwiazdą estrady były zespoły taneczne dzieci i młodzieży z Czerniachowska, które dały niezwykle barwne show. Skecz przygotowany przez młodzież z gimnazjum został  równie gorąco i entuzjastycznie przyjęty przez widownię. Chwilę później dziewczęta z gimnazjum pokazały także swoje zdolności taneczne i wokalne. Nie zabrakło oczywiście zespołów z GOK-u Alebabek i Absolwenta.
W przerwach między koncertami odbywały się konkursy. Dorośli mogli się przekonać, że nie łatwo jest wcelować jajkiem w wiszącą patelnię. Mimo wielu chęci, nikomu nie udał się strzał w tzw. dziesiątkę. Mamy zmierzyły się w rzucie wałkiem na odległość (tu najlepsza okazała się pani Dorota Kotowicz), w biegu z zawiązanymi nogami trasę najszybciej pokonały Ola Ochnio z mamą. W goleniu tatusia najlepszy był Pawełek Kotowicz, który wygrał dla taty maszynkę do golenia i lusterko. W slalomie z piłeczką na łyżce wszystkie 15-oro dzieci zostało nagrodzonych słodyczami. Podczas pikniku można było nabyć pamiątkową cegiełkę a przy okazji skosztować pysznych domowych ciast i innych wyrobów. A ponieważ impreza miała charakter prozdrowotny, o bezpieczeństwie nad wodą (oraz nadużywaniu alkoholu) mówił przedstawiciel Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Giżycka.


Image Dzień wcześniej, w sobotę 26 maja nasze dzieciaki uczestniczyły w IV Międzynarodowym Mazurskim Festynie Ekologicznym ?Eko-Logika 2012?. Było barwnie i kolorowo. Dzieci wróciły do domu zadowolone z udanego występu i upominków otrzymanych od organizatorów. (Zob. fot