Młodzi plastycy, tancerze, przyszli angliści i członkowie Klubu Młodego Przyrodnika od marca ruszyli z działalnością w Gminnym Ośrodku Kultury. Zajęcia ? po przerwie ? wznowiono w ramach Poakcesyjnego Programu Wspierania Obszarów Wiejskich. Spotkania plastyków w GOK-u i w świetlicy w Budzewie prowadzi instruktorka Ewa Roch (prace uczestników projektu będzie można zobaczyć na wystawie po zakończeniu zajęć). Atrakcją dla młodzieży gimnazjalnej będą warsztaty Teatru Tancerzy Ognia i turniej sportowo-rekreacyjny (do którego będą zaproszone dzieci z sąsiedniej gminy). Projekt obejmie też edukację teatralną (warsztaty i przygotowanie spektaklu) oraz spotkanie autorskie. Powstały w pierwszym cyklu zajęć Klub Młodego Przyrodnika poszerzył swoją działalność o spotkania z ornitologiem i leśnikiem. Dzieci wezmą udział w sadzeniu lasu, przygotują plakaty związane z zakazem wypalania traw, pojadą na wycieczkę do izby edukacji przyrodniczej ?Querk? w leśnictwie Giżycko, wykażą się w turnieju wiedzy przyrodniczej, pojadą na dwudniowy biwak połączony z eksplorowaniem zasobów systemów leśnych, a zwieńczeniem ich aktywności będzie spotkanie podsumowujące i wystawa zdjęć. Zapraszamy do udziału w zajęciach wszystkie dzieci z gminy Budry.