Już po raz drugi w budrowskim GOK-u odbyło się Polsko-Ukraińskie Spotkanie Opłatkowe, które rozpoczęły życzeniami w obu językach panie: Janina Kowalewska- Prezes Stowarzyszenia Barwy Jesieni, Janina Waszak, Elżbieta Rapita oraz Aneta Stankiewicz ? dyrektor GOK-u w Budrach.

Część artystyczną rozpoczęły dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej w Budrach, wspaniale przygotowane przez wychowawczynię Monikę Roman. Kolędy jako pierwsze usłyszeliśmy w wykonaniu Klubu Seniora Barwy Jesieni. Pieśni w języku ukraińskim zaprezentowały dziewczęta z gimnazjum w Wieckach przygotowane przez panią Irenę Tymo. Nie mogłoby zabraknąć dzieci oraz młodzieży przygotowywanych przez naszych instruktorów. Kolędowali: ?Kochane Bachorki ?oraz solistki: Magda Myka, Karolinka Janicka, Ola Maczuga, Gabriela  Gulczyńska i Kamila Jaśków. Z repertuarem bożonarodzeniowym wystąpiły oczywiście również nasze Alebabaki.  Część artystyczną podsumowała piosenka finałowa w wykonaniu wszystkich artystów.

Słowa Pisma Świętego popłynęły z ust Proboszcza Parafii w Budrach ?Jarosława Baluty, następnie świąteczne życzenia wszystkim zgromadzonym złożył Wójt Gminy Budry ? Józef Markiewicz. Po życzeniach przy opłatku wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu, który obficie zastawiły panie z Klubu Seniora. Magiczny dźwięk skrzypiec podczas kolacji rozsiał po sali Pan Włodzimierz Nazarowicz, który porwał do tradycyjnego, wielokulturowego i wielopokoleniowego kolędowania całą salę!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom:

Danucie i Janowi Nazarowiczom, Waldemarowi Dworzeckiemu, Jolancie i Ireneuszowi Skiendziulom, Annie Kowalewskiej, Janowi Jawińskiemu, Ewie i Józefowi Markiewiczom, Wiesławie i Zdzisławowi Korzenieckim,  Sławkowi Oryńczakowi, Andrzejowi Kolasie z Lokalnej Grupy Rybackiej WIELKIE JEZIORA MAZURSKIE, Romualdowi Kazimierczykowi GS?SCh?, Barbarze i Łukaszowi Jedlińskim.