W dniu 27.06.2010r. odbył się festyn ?Powitanie Lata? ? podsumowujący kilkumiesięczny projekt pt. ?Usługi edukacyjne dla dzieci i młodzieży” finansowany ze środków PPWOW.
W niedzielne popołudnie pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury zapewnili dzieciom i młodzieży mnóstwo atrakcji: malowanie twarzy, balonowe zwierzątka, samodzielne wykonywanie biżuterii z muszelek i bursztynów na wakacje oraz konkursy, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży szkolnej: były wyścigi w tunelu i na piłkach z rogami, łowienie rybek magnetycznych na czas.
W bloku artystycznym mogliśmy zobaczyć:
– dziecięce zespoły działające przy GOK w Budrach – ?Kochane Bachorki?, ?Forget? i  ?Budryski?
-taniec cygański i klasyczny w wykonaniu tancerek z Kaliningradu z Rosji
-tańce żydowskie w wykonaniu ZPiT z Ukrainy
-pokaz samoobrony z Białegostoku
-zespół instrumentalno-wokalny The Light? z Pozezdrza
-?AleBabki?, ?Absolwent?, ?Klub seniora?
-występ Grupy Cyrkowej z Grabowa, która zaprezentowała się m.in. w żonglerce, zaprosiła publiczność do wspólnej zabawy z chustą animacyjną
W programie znalazło się też małe co nieco dla  miłośników muzyki instrumentalnej, na scenie wystąpiły artystki z Rosji oraz mała ?pianistka? z Buder Ola Budzińskia. Gromkie brawa otrzymał debiutujący tego dnia na scenie nowopowstały zespół instrumentalno ? wokalny ?Free Band? którego wokalistką jest Paula Gulczyńska a przygrywają jej Kasia Kulik na perkusji i Piotr Domański na klawiszach.
Punktualnie o godz. o 23.00 po raz pierwszy w Tańcu Ognia zobaczyliśmy grupę gimnazjalistów z Buder „FORCE FIRE”, której pokaz to także efekt warsztatów z PPWOW.

Mamy nadzieję, że otrzymane przez młodzież brawa zmotywują ich do dalszej efektywnej zabawy z żywiołem. Zabawę taneczną poprowadził Biskupiecki zespół disco-polo ?Samba?.

Image