W sobotnie popołudnie 1 maja Gminny Ośrodek Kultury w Budrach zorganizował Turniej rekreacyjno-sportowy pod nazwą  ?Gminna Familiada? w ramach realizowanego już od marca projektu PPWOW ? Usługi edukacyjne dla dzieci. Do udziału w turnieju przystąpiły            4 drużyny:  Budry, Budzewo, Ołownik i Zabrost Wielki. W skład każdej drużyny wchodziło            6-cioro dzieci oraz pozyskane przez dzieci 4 osoby dorosłe z danej miejscowości.. Mimo pochmurnej pogody zawodnicy z radością  i ze sportową ambicją towarzyszącą wszelkiej rywalizacji przystąpili do wymyślonych przez organizatorów konkurencji m.in. bieg po skrzynkach, sztafeta fasolkowa, quizówka, i wiele innych. Spryt, szybkość, siła, umysł, zwinność to tylko niektóre cechy, które uczestnicy musieli wykorzystać w boju o miano mistrza turnieju.
Po tak wyczerpujących potyczkach zawodnicy mogli odpocząć przy ognisku, integrując się i posilając się pieczonymi kiełbaskami i wspominając swoje sportowe wyczyny. Po podliczeniu punktów ogłoszono wyniki, wręczono dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe.
I miejsce ? Zabrost Wielki
II miejsce ? Budzewo
III miejsce ? Budry
IV miejsce ? Ołownik
Zmagania sportowe uatrakcyjniały występy dzieci ze świetlicy w Ołowniku, prezentując solowe popisy w grze na instrumencie klawiszowym oraz wokalne umiejętności (połączone z prezentacją anglojęzycznego repertuaru), które nabyły  podczas nauki języka angielskiego w ramach zajęć finansowanych z również z PPWOW
.

Image