🚴‍♀️🚴🚴‍♂️Jednym z działań w ramach projektu „W drodze kultury i rzemiosła – Sakiai – Budry” było wyznaczenie tras rowerowych na terenie gminy. Piękne, krajobrazowe trasy zostały już oznakowane i bez przeszkód, za to z niekłamaną przyjemnością, można z nich korzystać. Przemycamy kilka widoków z wyznaczonych tras, ale by móc samemu odkrywać te tereny, zapraszamy na rowery!
PS: Jak Wam się podoba nasze rowerowe logo??:-)

PRZEDSTAWIAMY TRZY SZLAKI ROWEROWE NASZEJ GMINY

🌄SZLAK BUDERSKICH WZGÓRZ (oznaczony kolorem żółtym)– wybierając tę trasę poznasz niezwykły urok mazurskiej wsi. Malownicze pejzaże kwiecistych łąk, urozmaicone licznymi gatunkami dzikiego ptactwa, połacie pól uprawnych i stada pasących się krów – rzadkie już widoki sielskiej wsi osadzone są we wzgórzystym, leśnym, naturalnie pięknym krajobrazie.

🐺SZLAK WILKA (oznaczony kolorem zielonym)– wyruszając z Budr, jednego z największych w Europie siedlisk bociana białego, w kierunku Skaliska, możesz przeżyć niezapomnianą przygodę z dziką przyrodą, stanąć „oko w oko” z majestatycznym łosiem, spotkać watahę dzików czy wędrującego bezdrożami wilka.

⚔️SZLAK MAZURSKICH ŁOTRÓW (oznaczony kolorem niebieskim)– podążając tym szlakiem, zobaczysz całe piękno niezwykłej Krainy Węgorapy. Trasa wiodąca przez malownicze wzgórza Wyniesienia Pawłowskiego, mija liczne zabytki, a także miejsca osadzone w mazurskich legendach, aby w końcu zaprowadzić do przyrodniczego serca naszej gminy – kompleksu Lasów Skaliskich.