Chleby, ciasta, racuchy, palmy wielkanocne, pisanki i ozdoby, związane z nadchodzącymi świętami, można było kupić podczas Kiermaszu Wielkanocnego, który zorganizowaliśmy w niedzielę 6 kwietnia. Impreza przyciągnęła wielu uczestników, którzy od godziny 9.30 do 14.00 mogli korzystać z przygotowanych atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyły się świąteczne przysmaki własnego wyrobu, które niemal natychmiast zniknęły ze stoisk.

Podczas kiermaszu przeprowadzony został konkurs na NAJPIĘKNIEJSZE JAJO WIELKANOCNE. Laureatkami pierwszych trzech miejsc zostały: Anna Roch z Węgorzewa, Warsztaty Terapii Zajęciowej z Olszewa Węgorzewskiego oraz pani Małgorzata Kopeć z Grądów Węgorzewskich. Trzy równorzędne wyróżnienia otrzymały: Krystyna Kisielewska z Sąkieł, Oliwia Bojsicka z Ołownika oraz Małgosia Barycz z Budzewa. Nagrody zostały zakupione dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Budrach.


Przez dwa tygodnie poprzedzające kiermasz prowadziliśmy w GOK-u przedświąteczny program profilaktyczny pt. ?STOP ALKOHOLOWI, NIKOTYNIE i PRZEMOCY?. Podczas cyklu zajęć plastycznych dzieci miały okazję porozmawiać z pedagogiem społecznym oraz szkolnym na temat przemocy w szkołach i rodzinie. Prace wykonane podczas zajęć (pisanki, jajka zdobione decoupage?m oraz plakaty) można było obejrzeć na wystawie podczas kiermaszu. W poniedziałek i wtorek dzieci spotkały się z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej w Węgorzewie, którzy przeprowadzili pogadankę na temat życia w rodzinie bez alkoholu i innych używek, a co za tym idzie w atmosferze bezpieczeństwa, bez agresji i przemocy.  Mł.. asp. Grażyna Magiera – Asystent ds. Prasowo-Informacyjnych oraz dzielnicowy gminy Budry st. sierż. Paweł Pietrasz zostali poproszeni o rozstrzygniecie  konkursu na plakat pt. ?Stop przemocy?. Przyznali oni miejsca za plakaty promujące życie bez agresji ? I miejsce zajęła Ola Maczuga, drugie Wiktoria Bielak, trzecie Magda Myka.

Nagrody w konkursach zostały zakupione dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Budrach.