Protokół obrad komisji XXII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Budrach pod Honorowym Patronatem Senator RP Jolanty Piotrowskiej, Budry, 21.01.2024

Komisja w składzie: Justyna Machalska (nauczyciel szkoły muzycznej), Janusz Sauter ( instruktor muzyczny nauki gry na skrzypcach, saksofonie i klarnecie) , Andrzej Kowal (realizator dźwięku filmów dokumentalnych, fabularnych i telewizyjnych), wyłoniła spośród 77 podmiotów wykonawczych następujących laureatów:

– w kategorii przedszkoli i klas I-III SP soliści:

1 miejsce – Iga Styczyńska (GOKiR w Wilkasach)

2 miejsce – Nikola Podębska (Klub 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej)

3 miejsce ex aequo – Róża Iwanow (GOKPozezdrze), Milana Karpuczyk (GOKiR Wilkasy)

wyróżnienia: Yehor Bilopolskji, Hanna Łatacz (Giżyckie Centrum Kultury), Dalia Kindrasz (GCK Giżycko), Julia Karp (GOKiP Banie Mazurskie)

– w kategorii przedszkoli i klas I-III SP zespoły:

1 miejsce – Zespół FANTZJA (GOKiR Wilkasy)

2 miejsce – Zespół GALINDA (Klub 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej)

3 miejsce – Zespół DYSONANSIK (Szkoła Podstawowa nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w Giżycku)

wyróżnienie: Zespół ISKIERKI (Gok BudryŚwietlica Ołownik)

– w kategorii klas IV-VIII SP soliści:

1 miejsce – Anna Czok (Miejski Ośrodek Kultury w Korszach)

2 miejsce ex aequo – Lena Magun (Młodzieżowy Dom Kultury Bartoszyce), Maja Wasilewska (MDK Bartoszyce)

3 miejsce ex aequo – Nikolina Pietrzak (GOKiR Wilkasy), Lena Oknińska (GOK w Pozezdrzu)

wyróżnienia: Zuzanna Jakubowska (Szkoła Podstawowa w Bystrym), Anita Fijałkowska (Świetlica Bogaczewo), Amelia Somionka (GOKiR Wilkasy), Nikola Sosnowska (GOK w Pozezdrzu), Julia Zaorska (GOK Budry – Świetlica Ołownik), Gabriela Serowik (Giżyckie Centrum Kultury).

– w kategorii klas IV-VIII SP zespoły:

1 miejsce – ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA NIEGOCIN (GOKiR Wilkasy)

2 miejsce – ZESPÓŁ STARS (Gminny Ośrodek Kultury w Srokowie)

3 miejsce – ZESPÓŁ DYSONANS (SP2 Giżycko)

wyróżnienia: ZESPÓŁ BLOOMING FLOWERS (SP Kruklanki), ZESPÓŁ ZŁOTE NUTKI (GOKiR Wilkasy)

– w kategorii młodzież do lat 18 i dorośli soliści:

1 miejsce – Blanka Magun (Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach)

2 miejsce – Aleksandra Chrystuk (Polana Kultury w Orzyszu)

3 miejsce – Martyna Lichota (GOK Budry – Świetlica Ołownik)

wyróżnienia: Patryk Kustra (GOK w Srokowie), Marika Sztychmiler (GOK w Srokowie)

– w kategorii młodzież do lat 18 i dorośli zespoły:

1 miejsce – ZESPÓŁ Budzewiaki (GOK Budry)

2 miejsce ex aequo – ZESPÓŁ BARTOWIE (Gminny Ośrodek Kultury w Barcianach), ZESPÓŁ SONGTIME (Klub 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej)

3 miejsce – ZESPÓŁ JARZĘBINY (GOKiR Wilkasy)

Wyróżnienie: ZESPÓŁ ZAWISZACY (Klub 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej)

Nagrodę GRAND PRIX przyznano Annie Czok (Miejski Ośrodek Kultury Korsze).

Na tym protokół zakończono.

Ze swojej strony pragniemy serdecznie podziękować Jurorom konkursu, za rzetelna ocenę i profesjonalizm.

Szczególne wyrazy wdzięczności przekazujemy Senator RP – Pani Jolanta Piotrowska objęcie Honorowym Patronatem naszego przeglądu, jak również za ufundowanie statuetki i nagrody dla zdobywcy Grand Prix. Miłą niespodzianką była wizyta pana Roberta Nowackiego – członka zarządu Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza w Olsztynie, który przywiózł piękny podarunek również dla zdobywcy GRAND PRIX.

Ogromne podziękowania kierujemy do instytucji, które wsparły nas podczas przeglądu: Starostwo Powiatowe w Węgorzewie, Szpital Psychiatryczny SPZOZ w Węgorzewie, Skarbiec Mazurski, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Wielkie Jeziora Mazurskie” oraz Urząd Gminy w Budrach.

Również serdecznie dziękujemy Klub Seniora Budry za przygotowanie przepysznej kawiarenki.

Kategoria I-III SP

Kategoria IV-VIII SP

Kategoria szkół średnich i dorosłych

Zdobywczynią tegorocznej Nagrody GRAND PRIX – NAJWIĘKSZA OSOBOWOŚĆ ARTYSTYCZNA XXII Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek w Budrach pod honorowym patronatem Senator RP Jolanty Piotrowskiej jest Anna Czok, reprezentująca Miejski Ośrodek Kultury w Korszach. Instruktorem młodej Artystki jest Pani Elena Witkowska. Anna zaprezentowała się w utworze „Lulajka”, kradnąc serca Jury i zgromadzonej publiczności. Wspaniała Laureatka została nagrodzona między innymi pamiątkową statuetką, kwiatami i upominkiem z rąk przybyłej Pani Senator oraz koszem słodkości ufundowanym przez Pana Roberta Nowackiego – Członka Zarządu Warmińsko-Mazurska Izba Rolnicza w Olsztynie. Raz jeszcze serdecznie gratulujemy zdobycia tej wyjątkowej nagrody! Warto dodać, że Anna jest również zdobywczynią 1 miejsca w swojej kategorii wiekowej, czyli klas IV-VIII szkół podstawowych.