Goście z Kaliningradu – Królewczanie. obrzęd dożynkowy w wykonaniu naszych zespołów, konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, najpiękniejsze stoisko sołeckie, największą dynię najsmaczniejszą nalewkę oraz porawę.  Fantastyczne „dzieciaki” – formacje wokalno-taneczne przygotowane przez Barbara Somionka. Na scenie zaprezentowały się również nasze dzieci ze świetlicy Ołownik oraz grupa instrumentalno-wokalna z GOK Pozezdrze! Dziękujemy Wam za przyjęcie zaproszenia! Na artystyczny podwieczorek przed zabawą taneczną wystąpił pełen ciepłych brzmień i kobiecości zespół Aebabki! Tak jak zapowiadaliśmy, publiczność nie zawiodła się! Energetyzujący zespół Brylanty&Bażanty dał w Budrach wyśmienity koncert! Wielkie dzięki dla Was muzyczne brylanty!
Nie mogło zabraknąć również TURNIEJU SOŁECKIEGO „SOŁTYSIADA” Dziękujemy wszystkim uczestnikom jubileuszowej edycji SOŁTYSIADY! Za nami 10 lat wspólnej zabawy, drużynowych zmagań i sołtysowych pojedynków! Mnóstwo emocji, czasami napięć, a przede wszystkim wiele radości!
W tej edycji turnieju sołectwa uplasowały się kolejno:
I miejsce – sołectwo Budzewo
II miejsce – sołectwo Budry
III miejsce – sołectwo Ołownik
Gratulacje!

Muzyka, ogień i pasja! To coś co połączyło młodzież z Ołownika, dając kontynuację działań grupy Force -Fire. Wakacyjne praca młodzieży przyniosła znakomite efekty!
Kto nie był na wieczornej potańcówce, niech żałuje. Zespół Klezmer z Gołdapi zadowolił najwybredniejszych tancerzy

To wszystko tylko podczas Dożynek w Budrach!!