Ciepłe, wakacyjne dni sprzyjają spotkaniom mieszkańców, wspólnym zabawom i biesiadzie . Rozpoczęliśmy lato Wakacyjnym Festynem Rodzinnym w Budrach, a w minioną niedzielę spotkaliśmy się na Festynie w Budzewie.
Zespół Budzewiaki jak co roku zaprasza do siebie różnych wykonawców, by wspólnie świętować i bawić się w swej miejscowości. I tym razem, mimo niestabilnej pogody, było wesoło i sympatycznie. Festyn rozpoczął powitaniem przybyłych gości przez kierownik Budzewiaków Stefanię Wójcik. Część artystyczną zainicjowały dzieci z Budzewa przedstawiając bajkę, którą opracowała Krystyna Wojtczuk. Po swoim występie młodzi aktorzy dołączyli do reszty dzieci, którymi zajmowała się animatorka Anna Wasilewska. Na scenie zaprezentowały się okoliczne zespoły: Klub Seniora Tęcza z Wróbla, Koło Gospodyń Wiejskich z Popiół, zespół Absolwent, Sapiniaki z Kruklanek oraz solistki z Bań Mazurskich Julia Karp i Zuzia Radziszewska . Z mini koncertem wystąpił Jakub Kokocha z Węgorzewa.  Nie zabrakło też występu gospodarzy – Budzewiaków. 
W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs kulinarny pt. „Kurczak na różne sposoby”. Jurorzy w składzie: Teresa Słakajtys, Jadwiga Jagłowska i Piotr Maczuga wyłonili zwycięzców:
I – Grażyna Cyrankowska
II- Justyna Wojtczuk – Mil
III – Ewelina Rembisz
wyróżnienia: Krystyna Wójtczuk oraz Maria Kupibida
Pozostali uczestnicy: Czesława Ochnio, Joanna Bielak, Anna KOrzeniecka-Klisz, Jadwiga Adamczuk, Izabela Barycz, Małgorzata Chawrat i Katarzyna Sinkiewicz.
Fundatorem nagród w konkursie kulinarnym było Starosto Powiatowe w Węgorzewie. Organizatorzy dziękują również wszystkim darczyńcom festynu: Wójtowi Gminy Budry Józefowi Markiewiczowi, zastępcy Wójta Annie Kowalewskiej, Przewodniczącemu rady Gminy Janowi Mełechowi, radnej Jagodzie Adamczuk, Wiesławie Korzenieckiej oraz sołtys wsi Budzewo – Annie Korzenieckiej – Klisz.