Poezja jest rodzajem muzyki: trzeba ją słyszeć, aby o niej sądzić.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Budrach w minioną sobotę odbyły się już VIII Jesienne Spotkania Słowem Malowane-czyli zwyczajnie-niezwyczajnie poezja śpiewana. Dekoracja, nastrój a nade wszystko wykonawcy którzy zaszczycili nas swoją obecnością sprawili, że będziemy te Spotkania długo pamiętać. Mieszkańcy naszej miejscowości nie często bowiem mają sposobność do słuchania poezji śpiewanej. Trójnoga Kotka(czyli Małgorzata Miostkowska-wokal, Monika Surdykowska i Tomasz Waligóra-gitara klasyczna, oraz Łukasz Staśkiewicz-perkusja) z Giżycka to m.in. laureat Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Spiewanej ?O Złote Koło Młyńskie? w Stargardzie Szczecińskim, a także finaliści Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku. Jacek Telus natomiast komponuje i wykonuje muzykę dla radia i telewizji polskiej, muzykę teatralną i filmową. W swojej karierze współpracował z takimi zespołami jak TSA czy Mechanik, a także D. Błażejczyk. Nagrał kilka autorskich płyt. Co bardzo ważne, mimo sukcesów pozostał zwykłym, wrażliwym człowiekiem-otrzymał ?Victora? za pomoc dzieciom.
 Podczas koncertu można było usłyszeć interpretację pięknych wierszy m.in. Agnieszki Osieckiej, ks. Jana Twardowskiego, Malińskiego, ale i innych uznanych autorów.

Zmieniony ( 06.11.2007