07.07.2023 gościliśmy na wernisażu malarstwa Danuty Sewruk (Malarstwo-wieś to moje dzieciństwo-Danuta Sewruk) w Polsko – Niemieckim Centrum Kultury im. Arno Holza w Kętrzynie. Przedmiotem wystawy były „Prusy Wschodnie malowane w oknach”, które jeszcze kilka dni wcześniej były eksponowane w naszym młynie. Wyjątkową atmosferę wśród prac Artystki tworzyli również licznie przybyli zwiedzający. Serdecznie dziękujemy pani Danusi za zaproszenie, a w dowód wdzięczności zamieszczamy tych kilka ujęć w wspólnie spędzonego wieczoru….i jeszcze coś. Podczas wizyty w zabytkowym tym budynku miałyśmy niecodzienną okazję obejrzenia kilku prac autorstwa Jerzy Baranowskiego, wykonanych ołówkiem, węglem lub pastelą. To dla nas całkiem nowe, ale jakże fantastyczne odkrycie. Panie Jerzy, dziękujemy! Wspaniali artyści – wielkie talenty.

Fot. GOK Budry