27.04.2017 w Węgorzewskim Centrum Kultury odbyły się Eliminacje Rejonowe Wojewódzkiego Konkursu Dziecięcych Zespołów Teatralnych „O Laur Złotej Rybki”. Reprezentujące Gminny Ośrodek Kultury w Budrach „KOCHANE BACHORKI” zdobyły trzecie miejsce równorzędnie z grupą z Zespołu Szkół w Kruklankach. Miejsce pierwsze powędrowało do „Teatrzyku w Kieszeni”, natomiast miejsca drugiego nie przyznano.
Doświadczone Jury na spotkaniu z instruktorami udzieliło wielu niezwykle cennych wskazówek dotyczących gry aktorskiej, przebiegu spektaklu czy ukazywania emocji.
KOCHANE BACHORKI jako grupa na co dzień śpiewająca w tym scenicznym wcieleniu wystąpiła okazjonalnie, jednak przyjaźń z teatrem, jakby razem z wiosną, zaczęła kiełkować… Kto wie, co z tego jeszcze wyrośnie… Cóż, w bajce wszystko zdarzyć się może!
Dziewczęta pięknie!!!! GRATULACJE!