Konkurs fotograficzny pt. ?Ptaki Dzikich Mazur? oraz filmowy ?ZA-kręćmy na zielono? adresowany jest do uczniów klas szóstych SP oraz młodzieży szkół ponadpodstawowych z powiatów: węgorzewskiego, giżyckiego i gołdapskiego ? bez podziału na kategorie wiekowe.
Konkursy są częścią projektu ?Raz dwa trzy ? w zielone gramy? realizowanego przez Stowarzyszenie Partnerstwo Dzikie Mazury.
Zachęcamy do wypraw z aparatem po najpiękniejszych zakątkach naszych Mazur. Wybierz się w teren po leśnych ostępach, rzecznych brzegach, przestrzennych łąkach, zatrzymaj w kadrze niezwykłe piękno fauny i flory mało odkrytych miejsc.
Dla wszystkich chętnych zorganizowane będą warsztaty z obróbki filmowej ze specjalistą – inżynierem operatorem filmowym.

Projekt dofinansowano ze środków Programu ?Działaj Lokalnie IX? Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny, Gminy Budry i Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości Regionalnej w Gołdapi realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Gołdapski Fundusz Lokalny.