Tadaaaam! Tak było, a tak jest, zobaczcie sami. Z dawnej pracowni komputerowej powstała sala artystyczna, dwufunkcyjna. Oto jej pierwsza odsłona – GALERIA, wyposażona w funkcjonalny system wystawienniczy, specjalistyczne oświetlenie, dźwiękochłonne kurtyny i elegancką wykładzinę podłogową. Dzięki temu wernisaże nabiorą nowego wymiaru, a prace będą prezentować się zjawiskowo. Aktualnie w tym wnętrzu znajduje się część prac z cyklu „Gwiezdny Pył” autorstwa młodej artystki z Litwy Živilė Puodžiukienė, które przybyły do nas dzięki życzliwości Zanavykų muziejus prosto z Młyn Kulturalny. Wystawa jest dostępna do zwiedzania, zapraszamy!

Druga odsłona pomieszczenia to SALA PRÓB DŹWIĘKOWYCH, gdzie, dzięki doskonałej akustyce, odbywają się cykliczne spotkania zespołów muzycznych naszego ośrodka.

Ta wspaniała przemiana mogła się dokonać, dzięki zrealizowanemu przez Gminę Budry projektowi dofinansowanemu z Funduszy Europejskich „Unowocześnienie oferty kulturalnej Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach poprzez zakup nowego wyposażenia”.

Celem projektu jest dostosowanie Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach do nowoczesnej działalności kulturalnej.