Tylko tak o nich można powiedzieć „Dojrzali – Wspaniali ”! Nasi seniorzy już nieraz dali dowód na to, ze starość to tylko zwykły zapis w metryce! Prawdziwym wydaje się stwierdzenie B. Franklina „Nie starzeje się ten, kto nie ma na to czasu”!
27 października grupy seniorskie spotkały się na Międzypowiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej Seniorów w Budrach. Aż miło było popatrzeć, jak wspaniale można wykorzystać czas drugiej młodości na realizacje swoich marzeń i pasji! Utalentowani i pełni energii seniorzy zaprezentowali się: w tańcu, śpiewie, teatrze, kabarecie oraz działaniach plastycznych. Miło nam było gościć Klub Seniora „Barwy Jesieni”, który był współorganizatorem imprezy, Stowarzyszenie „Głos Puszczy Rominckiej” z Dubeninek, Klub Seniora „Mazury” z Giżycka, Klub Seniora z Pozezdrza – Pracownia Skiroławki oraz zespół Budzewiaki. Artystyczne prezentacje seniorów umilił koncert uroczych Alebabek.
W konkursie kulinarnym na „Wyborną nalewkę babuni” zwyciężyły:
I – Krystyna Prokop (Ołownik)
II- Helena Wiszniewska (Dubeninki)
III – Janina Kowalewska (Budry)
IV – Teresa Kapuscińska, Krystyna Sosnowska, Wiesława Korzeniecka, Janina Pik
na „Najlepszy pasztet” :
I – Janina Kowalewska (Budry)
II- Jadwiga Sawicka (Dubeninki)
III – Krystyna Prokop (Ołownik)
Składamy gorące podziękowanie Urzędowi Gminy w Budrach oraz Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie za ufundowanie nagród w konkursie kulinarnym oraz przekazaniu upominków dla występujących zespołów.