W mroźny sobotni wieczór 8 grudnia 2012 r. Gminny Ośrodek Kultury w Budrach odwiedził Teatr Łups z Piaseczna z interaktywną formą  monodramu pt.: ?Epuzer?.  Utwór powstał na podst. sztuki M. Gogola ?Ożenek?, wyreżyserowany przez Ewę Kłujszo. Główną rolę zagrał brawurowo i z wielką fantazją Jakub Wlazło, przeistaczając się w Iwana Kuźmicza Podkolesina, podstarzałego kawalera piastującego wysokie stanowisko urzędnicze, zamierzającego właśnie wziąć ślub. Jego bohater miał wiele wątpliwości i pytań o stan kawalerski, o instytucję małżeństwa oraz sposób życia przed i po ślubie.
Publiczność została wciągnięta w rozterki bohatera i przeżywała je razem z nim. Aktor przedstawił to w bardzo zabawny sposób, rozśmieszając widownię do łez. Widzowie zostali zaskoczeni i zauroczeni grą młodego artysty.