Od ośmiu lat Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Forum Kobiet przyznaje prestiżowe nagrody w plebiscycie na kobiece osobowości z regionu Warmii i Mazur. W tym roku, podczas gali, która odbyła się 8 maja, kapituła przyznała sześć wyróżnień w 5 kategoriach: ochrona środowiska, rolnictwo, sport i turystyka; zdrowie i polityka społeczna; edukacja, nauka i oświata; biznes i administracja.

Przekazujemy Państwu pełną listę nagrodzonych kobiet .
W kategorii ?Ochrona środowiska, sport i turystyka? statuetkę przyznano Małgorzacie Błyskun – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. W kategorii „zdrowie i polityka społeczna” wyróżnienie otrzymała Teresa Kocbach –  dyrektor Olsztyńskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego „Palium” oraz Hospicjum im. Jana Pawła II w Olsztynie. W kategorii „edukacja, nauka i oświata” przyznano dwa wyróżnienia:  Jadwidze Łęczek z Pasymia i  Irenie Sorokosz – prorektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Statuetka w kategorii „biznes” przypadła Iwonie Przybyszewskiej – współwłaścicielce firmy „Dompol”, natomiast w kategorii „administracja” laureatką konkursu została  Aneta Stankiewicz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach.

Podczas uroczystej gali w olsztyńskiej Eranova Pani Aneta Stankiewicz została uhonorowana statuetką, którą wręczyli: wicewojewoda Grażyna Kluge oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin. 
Galę uświetnił olsztyński zespół Czerwony Tulipan, który w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia.

Gratulujemy tak miłego i zaszczytnego wyróżnienia!


Galeria z uroczystości na stronie: http://www.olsztyn24.com/galeria/3371-gala-kobiety-z-charakterem-2015.html?p=605959

foto: http://www.olsztyn24.com