W dniu 26 czerwca na boisku w Budrach odbyło się Powitanie Lata, a w nim II Przegląd Piosenki Dziecięcej (wyniki: http://www.gokbudry.xip.pl/images/stories/GOK/wynikiprzegl%A1d.doc ),  Przegląd Małych Form Teatralnych o tematyce profilaktycznej oraz jak zwykle dostarczająca mnóstwa emocji Sołtysiada. Poznaliśmy drużynę, która będzie reprezentować gminę Budry 11 września w kolejnej Sołtysiadzie podczas Dożynek Powiatowych. Szczęśliwym sołectwem okazały się Budry, które otrzymały dodatkowo 400zł, II miejsce zajęło sołectwo Wola 300zł, a III Więcki 200zł. Pozostałe drużyny z Budzewa, Popiół, Sobiech oraz Ołownika Wsi otrzymały nagrody rzeczowe.
Drużyny wykazały się niezwykłą pomysłowością w prezentacji artystycznej swoich sołectw. W tej konkurencji sędziowie mieli niezwykle trudne zadanie i maksymalną ilość punktów przyznali drużynie z Buder, której sołtys wjechał na murawę boiska wozem z brzózek skonstruowanym specjalnie na tę okazję. Tylko punkt mniej miały Więcki i Popioły. W kolejnej konkurencji sołtysi rzucali w dal 5-litrową  butlą z wodą. Po raz drugi Budry zdobyły maksymalną liczbę punktów. W pojedynku sołtysów ustąpili miejsca tylko drużynom z Sobiech i Więcek, po czym znów wyszli na prowadzenie szukając ?jaj? w stogu siana. Finałową konkurencją która zdecydowała o zwycięstwie całego turnieju, było ciągnięcie liny.

Należy pogratulować wspaniałego sportowego zachowania niektórym z drużyn, które mimo ducha silnej rywalizacji zachowały poczucie humoru i potrafiły się świetnie bawić od początku do końca ?Sołtysiady?. Organizatorzy gratulują również niektórym drużynom wspaniałej kibicującej widowni, która dopingowała nie tylko swoich faworytów.

Image