Okres zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia jest czasem, w którym nie tylko chętniej okazujemy sobie życzliwość, ale także czasem, w którym bardziej angażujemy się w rzeczy, których nie podejmujemy, na co dzień.
W sobotę 17 grudnia 2011r. wspólnie z Klubem Seniora zorganizowaliśmy Spotkania Opłatkowe.
W przygotowanie „Jasełek” pani Iwonka zaangażowała dzieci ze Szkoły Podstawowej w Budrach i Sobiechach. W Gminnym Ośrodku Kultury w Budrach pojawiła się Święta Rodzina, Trzej Królowie, Aniołowie i dzieci idące do stajenki betlejemskiej. Przy cicho dochodzących dźwiękach kolędy ?Cicha noc? zaczęło się nasze przedstawienie. Przepiękne dekoracje, nastrojowe światło, dźwięki kolędy, odpowiednio dobrane stroje wprowadziły wszystkich w niesamowity nastrój oczekiwania i zadumy. Młodzi aktorzy spisali się znakomicie a kilkutygodniowy okres przygotowań i prób został nagrodzony gromkimi, i myślę zasłużonymi oklaskami. Po dziecięcych jasełkach wystąpiły panie z Klubu Seniora. Przy śpiewie kolęd w bardzo rodzinnej, radosnej atmosferze uczciliśmy Nowonarodzone Dzieciątko Jezus.
Ksiądz Jarosław Baluta po odczytaniu Słowa Bożego życzył wszystkim rodzinnych świąt. Zebrani goście podzielili się opłatkiem, by chwilę później skosztować starannie przygotowanych przez Klub Seniora ?Barwy Jesieni? pierogów, kutii i upieczonych ciast.