Pracowaliśmy cały tydzień łącznie z niedzielą.Przez pierwsze trzy dni trwały warsztaty teatralne prowadzone przez panie z oleckiej grupy ognia.Najpierw mieliśmy zajęcia z kulą kontaktową. Rozpoczęliśmy od rozgrzewki: palców, nadgarstków, stawów łokciowych a nawet barków i szyi. Pierwszym trikiem jaki poznaliśmy była ?kołysanka?. Po nauczeniu się tego przeszliśmy do ?motyla? a następnie ćwiczyliśmy proste transfery z dłoni do dłoni. Wszyscy ćwiczyli pod świetną opieką pań Izabeli Piotrowskiej oraz Anny Olender.Dziękujemy za poświęcony nam czas. Na pewno wykorzystamy go podczas układania nowych układów.
Kolejna niespodzianka jaką przygotowały nam Iza i Ania to monocykl.  Nie wszystkim udało się utrzymać pionu, nie mówiąc już o jeździe. Niemniej jednak każdy spróbował i z asekuracją niektórym udało się pokonać niedaleką trasę.
Trzeciego dnia doskonaliliśmy poznane techniki z kulą kontaktową i jednocześnie mieliśmy okazję pochodzić na szczudłach. My tylko przypomnieliśmy sobie jak to się robi, ale dziewczyny z nowej grupy od podstaw uczyły się tej niezwykle trudnej sztuki. W środę popołudniu i w piątek odbyły się zajęcia z ogniem, oraz próba generalna przed pokazem w Baniach Mazurskich.
W czwartek na zajęciach  z decoupage powstały piękne prace z drewna.  Dzieci chętnie słuchały uwag prowadzącej i stworzyły piękne prace , których zdjecia można obejrzeć w fotogalerii. W piątek odbyły się także kolejne lekcje wyplatania z wikliny i technika wyplatania koszy z rączkami. Zajęcia tak się spodobały młodszym uczestnikom, że w sobotę powstały trzy kolejne kloszyki.
W niedzielę byliśmy na dożynkach w Baniach Mazurskich  ze spektaklem ?Miłość?. To był pierwszy wspólny pokaz naszej grupy Force-Fire z młodzikami z projektu.
Image
Na zdjęciu zabawa z kulą kontaktową, pierwsze próby młodych „magików

Projekt dofinansowano ze środków Programu ?Działaj Lokalnie VII? Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Gołdapski Fundusz Lokalny?