Od początku sierpnia zespół ?Budzewiaki? realizuje projekt  „Tradycja naszym szlachectwem”, którego celem jest pielęgnowanie tradycji poprzez przekaz tych wartości młodszemu pokoleniu. Za nami kilka zajęć w wielopokoleniowym składzie: zajęcia wokalne oraz  spotkania przy pleceniu wieńca dożynkowego.  Efekt pierwszych  naszych wspólnych prac  można będzie obejrzeć 6 września w Budrach podczas Dożynek Gminnych.

Do projektu wciąż można się zapisać. Czekamy na dzieci, młodzież i dorosłych. Przed  nami jeszcze wiele spotkań, między innymi z etnografem, warsztaty teatralne oraz wycieczka do muzeum w Olsztynku.  Nasze działania realizujemy dzięki dofinansowaniu ze środków Programu ?Działaj Lokalnie IX? Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.