Niebywałe spotkanie z córką przedwojennego właściciela młyna Bruno Plüquett’a – Brunhild Saring, pełne wzruszeń i żywej, autentycznej historii miało miejsce 25 sierpnia 2023 w Młynie Kulturalnym. Ogromnie się cieszymy, że mogliśmy wziąć w nim udział!

„W miniony piątek, 25 sierpnia 2023r. miało miejsce wyjątkowe spotkanie w młynie.

Po kilkudziesięciu latach progi swojego domu ponownie przekroczyła córka przedwojennego właściciela młyna Bruno Plüquett’a – Brunhild Saring.

Wizyta ta była niczym most między dwoma epokami. Przeszłość i teraźniejszość połączyły się w magiczny sposób pozwalając by miejsce to ożyło na nowo.

Opowieściom i wspomnieniom nie było końca, nam słuchaczom pozwoliły choć na moment przenieść się do tamtych dni oraz przypomnieć sobie, że miejsca mają duszę, a wspomnienia są wieczne.

Wzruszające zetknięcie się dwóch młyńskich rodzin – Plüquett i Zwolińskich, które nieświadomie młyn połączył ze sobą.

Wizyta ta, to przede wszystkim wielka radość z samego spotkania, żywa lekcja historii, dla nas niezwykle cenna i wartościowa, bo pozwoliła nam uzupełnić i uporządkować naszą wiedzę o historii młyna i rodziny Plüquett.

Wszyscy mamy szczerą nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie, jest jeszcze wiele pytań których nie zadaliśmy…

To spotkanie nie mogłoby się odbyć bez zaangażowania się: Gmina Budry, Wójta Gminy Budry – dr inż. Józefa Markiewicza, Sekretarz Gminy Budry Anny Kowalewskiej, Tadeusza Tanona, Gok Budry.

Za pomoc przy spotkaniu serdeczne podziękowania kierujemy również do: Piotr Wagner za tłumaczenie, dr Jerzy Łapo za wsparcie, Rafał Kryłowicz za uwiecznienie tego spotkania oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Budrach za przygotowanie poczęstunku.”
– Młyn Kulturalny