Pragniemy przedstawić Państwu kolejnego artystę zespołu kameralnego Pro Musica Antiqua, którego będziemy mieli zaszczyt gościć w Budrach 2-go czerwca.

Jerzy Szafrański – obój

Ukończył z wyróżnieniem Wyższą Szkołę Muzyczną w Poznaniu w klasie prof. Mieczysława Koczorowskiego. Już jako student współpracował z Operą Poznańską i Filharmonią Wrocławską. W latach 1970–1972 studiował w Wiedeńskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. J. Schaeftleina, gdzie również otrzymał dyplom z wyróżnieniem.
Tuż po ukończeniu studiów podjął współpracę z Wielką Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia i Telewizji
w Katowicach oraz z zespołem kameralistów Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Karola Teutscha. W latach 1983–2011 był solistą Filharmonii Narodowej w Warszawie. Jerzy Szafrański koncertował w Europie, Azji, Ameryce Południowej i Północnej, Nowej Zelandii, Japonii. W zespole Pro Musica Antiqua gra od 1992 roku.

Koncert zespołu „Pro Musica Antiqua” organizowany jest przy wsparciu Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich jako zadanie pn.: „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur” realizowane przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego pod patronatem Gustawa Marka Brzezina – Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Źródło: http://promusica.info.pl/pl/pro-musica-antiqua