Mamy zaszczyt zapoznać Państwa z sylwetką kolejnego artysty koncertu muzyki klasycznej w Budrach. .

Wojciech Orawiec – fagot
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w 1976 roku w klasie fagotu Kazimierza Siudmaka. Był solistą Orkiestry Filharmonii Pomorskiej, a od 1980 roku jest I fagocistą Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

Od roku 1986 współpracuje też z Polską Filharmonią Kameralną Wojciecha Rajskiego. Uczestniczył w międzynarodowych festiwalach muzycznych w Europie, w nagraniach radiowych i telewizyjnych. Jako członek Gdańskiego Kwintetu Dętego, istniejącego od 1982 roku, brał udział w koncertach w kraju i zagranicą. W Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie jest profesorem, prowadzi klasę fagotu i kameralistyki. W zespole kameralnym „Pro Musica Antiqua” gra od 1992 roku.

http://promusica.info.pl/pl/pro-musica-antiqua

Koncert zespołu „Pro Musica Antiqua” organizowany jest przy wsparciu Związku Gmin Warmińsko – Mazurskich jako zadanie pn.: „Muzyka europejska w zabytkach i przyrodzie Warmii i Mazur” realizowane przy pomocy finansowej Samorządu Województwa Warmińsko – Mazurskiego pod patronatem Gustawa Marka Brzezina – Marszałka Województwa Warmińsko – Mazurskiego.

Zapraszamy serdecznie!