?Każdy nałóg to mój wróg? ? pod takim hasłem odbył się w sobotę, 15   sierpnia 2015r. przy świetlicy w Ołowniku festyn rodzinny, na którym gościliśmy senatora Wiesława Pietrzaka, Wójta Gminy Budry Józefa Markiewicza, V-ce Wójt Annę Kowalewską, Przewodniczącą Gminnej Komisji Antyalkoholowej w Budrach Janinę Kowalewską oraz Przewodniczącego Rady Gminy Budrach Waldemara Dworzeckiego.
Festyn rozpoczął się podziękowaniami  Dyrektor GOK-u Anety Stankiewicz na ręce Senatora Wiesława Pietrzaka dla Prezesa ?Klubu Rotary Warszawa City? Piotra Pajdowskiego oraz Mieczysława Maciążka, którzy podarowali do świetlicy w Ołowniku tablicę multimedialną. Po części oficjalnej rozpoczął się program artystyczny przeplatany licznymi konkursami i zabawami dla rodzin.  Na scenie jako pierwsze zaprezentowały się dzieci śpiewające przy świetlicy w Ołowniku. Po nich kolejno wystąpili ?Budzewiaki?, zespół ?Hals? z Gdyni, Magdalena Maczan z GOK w Pozezdrzu, ?Barwy Jesieni?, ?Kochane Bachorki?, Trio z Ołownika ? Martyna Lichota, Monika Cinajko i Karolina Koperek. Dużym zainteresowaniem i atrakcją było malowanie dziecięcych buziek, kolejka była ogromna. Tak jak po lody i słodycze, które w malowniczych strojach klownów rozdawali Damian Witas i Adam Prokop. Zabawy i konkursy dla rodzin sprytnie obmyśliła nowa świetlicowa Karolina Sadlak. Przygotowane  atrakcje cieszyły się wielkim zainteresowaniem milusińskich, dzieci wraz z rodzicami chętnie brały udział w licznych konkurencjach, nie tylko sprawnościowych.

Podczas festynu rozstrzygnięto konkurs plastyczny pn. ?Każdy nałóg to mój wróg?, którego fundatorem nagród była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Budrach. Wygrały kolejno Patrycja Kozłowska, Karolina Koperek, Martyna Lichota (wszystkie z Ołownika). Spośród wszystkich uczestników konkursów został rozlosowany magnetofon ufundowany przez firmę MADRUS z Węgorzewa, a trafił do rączek siedmioletniej Gabrysi Duda z Ołownika. Na wszystkich gości czekały domowe wypieki, bigos, kiełbaski z grilla a także chlebek ze smalczykiem i ogórkiem. Starczyło dla każdego!!!

Festyn odbył się po raz szósty i rzec by można na szóstkę z plusem, bo w jego organizację zaangażowała się niemal cała wieś. Dziękujemy mieszkańcom za każdą pomoc . Wspólnie spędzony czas sprawił dużą radość dzieciom oraz przybyłym gościom. Podziękowania kierujemy także do licznych sponsorów, dzięki którym mogliśmy przygotować kolejny festyn w Ołowniku. A są nimi: Firma ubezpieczeniowa GOTHAER, Firma ubezpieczeniowa COMPENSA, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Budrach,Adam Babiarz ? Gospodarstwo rolne w Ołowniku, Krystyna Narbutowicz ? Piekarnia w Węgorzewie, Hurtownia BOSS w Węgorzewie,  Ewa Bodnar, Stanisław Siniuk, Firma Handlowo ? Usługowa MADRUS  z Węgorzewa, Gospodarstwo rolne Państwa Marii i Bogdana Deneka, Wójt Gminy Budry Józef Markiewicz, Gminny Ośrodek Kultury w Budrach, Apolinary Bilbin, Dorota Szynkar, Anna Sadlak oraz mieszkańcy i mieszkanki Ołownika.