W budzewskiej świetlicy od pewnego czasu przeprowadzone są zajęcia wikliniarskie, które w ramach projektu „Świat na tak” -miejscowa młodzież i dorośłi odbyli pod okiem Ewy Roch z Węgorzewskiego Centrum Kultury i Promocj, oraz miejscowego twórcy ludowego Włodzimierza Nazarowicza.”Budzewiaki”, autorzy i realizatorzy projektu wypowiadają się w samych superlatywach o swojej instruktorce. Pani Ewa jest „pełna cierpliwości i wyrozumiałości, no i potrafiącą zarazić nas zapałem do wyplatania”. Póki co  najlepiej wyplatanie idzie 10-letniej Wioletce. 
 Zajęcia wikliniarskie to seria nieodpłatnych spotkań,w których udział może wziąć każdy chętny.Zapraszamy na warsztaty, to mile spędzony czas,a także zdobyte nowe,ciekawe doświadczenie.                      
Młodzież działa w ramach programu ?Pracownia Umiejętności?. Program ten prowadzony jest przez Polską Telefonię Cyfrową Sp. z o.o., operatora sieci Era i Heyah, Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i lokalne organizacje pozarządowe. Jego głównym elementem są konkursy grantowe dla młodzieży organizowane na poziomie lokalnym. ?Pracownia Umiejętności? pomaga młodzieży w realizacji ich pomysłów, uczy, jak przemienić je w skuteczne działania.Grupy młodzieżowe namawiane są do pisania projektów i startowania w konkursach grantowych, w których mogą uzyskać pieniądze na swoje przedsięwzięcia
.

Image

Zmieniony ( 23.05.2007. )