Sprzątnęliśmy szczęśliwie ostatnie zagony

I już są pod strzechą tegoroczne plony?  – takimi słowami powitały dzieci z GOK w Budrach wszystkich uczestników tegorocznego dożynkowego festynu. Święto plonów zaczęło się Mszą Św. celebrowaną przez ks. Jarosława Balutę.

Podczas obrzędu dożynkowego, rozpoczynającego blok artystyczny, zespół dziecięcy z GOK w Budrach przekazał chleb na ręce gospodarzy dożynek: Jolanty Mruk i Zdzisława Jaśków z Buder.Po oficjalnej cześci uroczystości przyszedł czas na zabawę i świętowanie.Pierwszym zespołem, który wystąpił w Budrach był FOLK KAPELA z Mrągowa. Stwierdzę krótko: występ był uday, gdyż na scenę zostali zaproszeni na scenę tego dnia dwa razy. Furorę zrobił cygański zespół z Giżycka. Wszystkich urzekły ich stroje, oraz bardzo pozytywne nastawienie do świata. Po cyganach nadszedł czas na debiutantkę na budrowskiej scenie-Jolanta Duda, bo o niej mowa, porwała wszystkich do świetnej zabawy, publiczność licznie zgromadzona nie szczędziła jej braw na  koniec występu. Po raz kolejny z dobrej strony pokazały się dzieciaczki trenujące w budzowskim GOK-u. Duże brawa otrzymała Ola Bodnar za swoją sprawność fizyczną, którą zaprezentowała podczas ?tańca-łamańca?. Odwiedził nas również GOK z Bań Mazurskich, który zawsze w Budrach jest bardzo gorąco przyjmowany. W chwili przerwy został ogłoszony werdykt na NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC DOŻYNKOWY GMINY BUDRY, jury po długich naradach zdecydowało przynać…dwa pierwsze miejsca. Szczęśliwcami zostali: zespół ?Absolwent?, oraz ?Budzewiaki?. Gratulujemy! Na koniec części artystycznej przyjechali goście z Pozezdrza. Zespół FRICO zebrał fantastyczne recenzje po swoim występie, wielu przepowiada im wspaniałą przyszłośc, świetn gra na gitarze, bardzo dobry wokal, młodość…Jeszcze zapewne ten zespół w Budrach będziemy gościć.

Od godziny 20.00 zaczęto bawić się przy muzyce Krzysztofa Abako. Na koniec zabawy, mimo iż prawie już świtało wszyscy chcieli zostać na boisku…praca, szkoła nie zając.

Image

Zmieniony ( 12.10.2007. )