Pierwszego lipca podczas Święta Lipowych Łąk w Piłakach Małych odbył się plener malarski, w którym wzięło udział niemal 50 uczestników, zarówno dorosłych jak i dzieci. Efektem tego wydarzenia było wczorajsze otwarcie wystawy w naszym młynie. Wernisaż otworzyła inicjatorka Romana Waszak z Pracownia Skiroławki, która zapoczątkowała plenery, cieszące się od kilku już lat coraz większym powodzeniem wśród mieszkańców, a także przyjezdnych. Wydarzenie wsparło: Powiat Węgorzewo, Koło Gospodyń Piłaki Małe, Gmina Budry, Velave – rozwiń się od niechcenia, Lasy Państwowe oraz Fundacja Szwungszajba, która również zadbała o oprawę muzyczną wczorajszego wieczoru. Zespół WEREDA, przy pomocy dźwięków wielu instrumentów i pięknego głosu wokalistki, wprowadził wszystkich w błogi stan, pozwalający w doskonałym nastroju odbierać prezentowane obrazy. Wszyscy autorzy prac zostali obdarowani pięknymi słonecznikami, symbolizującymi długie życie, szczęście i energię, czego również i my im życzymy.
Podziękowanie za udostępnienie prac zwiedzającym Młyn Kulturalny na ręce Romany Waszak złożyła sekretarz gminy Budry – Anna Kowalewska. Wystawę można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00-18.00 do końca lipca.