[02.11.2023] Zaduszki w GOKu były spotkaniem osób kochających sztukę. Zarówno wielbiciele tej wizualnej jak i muzycznej, mogli rozgościć się w naszych wnętrzach, a to za sprawą wspaniałych Artystów tworzących klimat wczorajszego wieczoru. W pierwszej części Zaduszek poznaliśmy malarstwo młodej malarki Dominika Sójka, które przeniosło nas od błękitnych przestrzeni, przez Mazur sielskość, aż po smaki Orientu. Twórczość Dominiki pobudziła wrażliwość i sposób dostrzegania otaczającego nas, jakże zwykłego, i jakże pięknogo świata. Więcej informacji o malarce zamieściliśmy poniżej, zapraszamy do lektury.Scenę muzyczną zapełnił swoim głosem i niebywałym talentem Dmitro Sokolov – Dyrektor Regionalnego Centrum Twórczości Ludowej, a zarazem pracownik kulturalno-oświatowej Rady Obwodu Połtawskiego, wykładowca na Wydziale Muzycznym Połtawskiego Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego, a także doktor filozofii, członek Ogólnoukraińskiego Związku Muzycznego, a zarazem wspaniały artysta. Dmitro zaprezentował przepiękne utwory, między innymi ukraińskie narodowe pieśni. Wszyscy zgromadzeni goście mieli przyjemność wysłuchać solowego występu muzyka, na światowym, najwyższym poziomie.

Pragniemy serdecznie podziękować artystycznym postaciom tego wieczoru – Dominice Sójce oraz Dmitrowi Sokolovowi za ich ogromny talent i miłość do sztuki, którą podzielili się z nami.

Kilka słów o autorce:
Dominika Sójka – rocznik 1983, urodzona Kielcach. Studiowała archeologię Egiptu na Uniwersytecie Warszawskim, uwielbia podróże. Jak tylko ma możliwość, chodzi godzinami po muzeach, kontemplując dzieła sztuki. W wolnych chwilach rozczytuje się w reportażach i fantastyce. Kilka lat temu została ceramiczką i dziś dzieli się swoją wiedzą i pasją jako instruktor z uczestnikami warsztatów ceramicznych w Młyn Kulturalny w Budrach. To nie tylko praca, ale również sposób na twórcze wyrażanie siebie i inspirowanie innych do sztuki. Malować zaczęła dopiero po 30tce. Jak sama mówi: „chodziło o to, by udowodnić, że nie umie”. Swoje prace wystawiała w ramach kooperatywy z Giżycką Amatorską Grupą Artystyczną między innymi w Twierdzy Boyen w Giżycku czy Sztynorcie. Brała udział w I Plenerze Międzynarodowym w Resorcie Niegocin, Plenerze Malarskim w Piłakach Małych. Dominika czerpie inspirację do swoich obrazów zarówno od Wielkich Mistrzów malarstwa, jak i z otaczającego ją świata oraz natury. Jej prace Są wyrazem pasji do sztuki, nieustannego pragnienia tworzenia. Inspiracje do swoich obrazów czerpie od Wielkich Mistrzów malarstwa. Poza pasją artystyczną Dominika jest dumną mamą dwóch córek oraz właścicielką dwóch psów, dwóch kotów i jaszczurki. Ponadto, jest szczęśliwą zoną, co dodaje pełni do jej bogatego życia.