11.11.2009 zorganizowaliśmy koncert muzyki klasycznej. W organizację koncertu włączyli się emerytowani muzycy Orkiestry Polskiego Radia (serdecznie dziękujemy za pomoc), którzy od niedawna są mieszkańcami naszej gminy. Uroczysty koncert związany był z obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Po raz pierwszy mieszkańcy gminy mogli uczestniczyć w tak niecodziennym koncercie. Kwintet wystąpił w składzie: Maciej Piwkowski – I trąbka, Paweł Karski -II trąbka, Kornel Majchrzak – waltornia, Piotr Wróbel – puzon, Roman Miller – tuba. Wszyscy muzycy na co dzień grają w  Operze Narodowej, Teatrze ?Roma? oraz Teatrze Wielkim w Warszawie. Wieczór rozpoczął się odegraniem hymnu wykonanego przez  gwiazdę wieczoru. Mieszkańcy naszej gminy mogli także usłyszeć nasze rodzime zespoły : Absolwent oraz AleBabki (zespoły wystąpiły z pieśniami nagrodzonymi przez jury podczas tegorocznego II Festiwalu Piosenki i Pieśni  Patriotycznej w Ełku  oraz XIV Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Wojskowej w Pieniężnie). Kwintet perfekcyjnie wykonał utwory polskich kompozytorów, średniowiecznych i współczesnych oraz wiele standardów jazzowych, westernowych i filmowych. Wychodzący uczestnicy koncertu stwierdzili, ze była to wspaniała muzyczna uczta, która na długo zapadnie w ich sercach. Kierownik kwintetu barwnie opowiadał o kompozytorach i epokach, w których powstawały prezentowane utwory muzyczne. Był to szczególny dzień, w którym rodziny spędziły mile czas. Ten koncert był  nie tylko ważny pod względem muzycznym, ale też integracyjnym i edukacyjnym.

Koncert odbył się w ramach Programu Integracji Społecznej finansowanego ze środków PPWOW.