Spektakl teatralny był zwieńczeniem 4-dniowych Warsztatów Edukacji Społecznej, w których wzięły udział dzieci i młodzież z naszej gminy. Zajęcia prowadził dyplomowany instruktor z Warszawy, autor rozpraw i artykułów naukowych na temat emisji głosu i relacji teatru z rozwojem indywidualnym oraz społecznym człowieka( jednocześnie aktor, reżyser, naukowiec i redaktor w jednej osobie) Krzysztof Trznadel. Poprzez wspólną zabawę podczas kilkugodzinnej, codziennej pracy, tworzyli kolejne elementy do układanego przez siebie scenariusza spektaklu. Przez 4 dni z ochotą przybiegali na salę widowiskową, mimo pięknej, wakacyjnej pogody na zewnątrz. Instruktor podczas prowadzonych zajęć uczył dzieci nie tylko komunikacji, gry aktorskiej, ale też zagospodarowania przestrzeni ruchem, oraz odnajdywania naturalnej barwy głosu związanej z emisją. W warsztatach trener wykorzystywał techniki dramowo – teatralne, których zwieńczeniem była sztuka teatralna. Młodzi aktorzy sami zajęli się promocją własnych działań. Samodzielnie przygotowali plakaty i rozwiesili je na terenie gminy. Zaprosili też na przedstawienie swoich rodziców i przyjaciół.. Wielką satysfakcją dla dzieci była duża liczba widzów zgromadzonych na ich przedstawieniu oraz aplauz zgotowany przez widownię. Spektakl został zarejestrowany na taśmie filmowej, co też przyniosło ogromną frajdę młodym wykonawcom, podczas oglądania siebie w spektaklu.