17 i 18 lutego delegacja zespołu ?Budzewiaki? w składzie: Mariusz Pawlina (lider), Basia Żylonis i Agnieszka Tracz (współorganizatorzy projektu ?Świat na tak!?) wyjechali do Gołdapi na szkolenie, które odbyło się dzięki Pracowni Umiejętności (trzeba tu zaznaczyć, że nasz projekt był jedynym projektem, którego autorzy nie pochodzili z powiatu gołdapskiego, tylko z powiatu węgorzewskiego).
Po przybyciu na miejsce zostaliśmyni przywitani  wraz z innymi członkami tego szkolenia  przez pracowników Gołdapskiego Domu Kultury, przedstawicieli firm sponsorujących te projekty oraz Zespołu Trenerskiego Stowarzyszenia Szkół Liderów. Za udział w warsztatach otrzymaliśmy drobne upominki (koszulki, torby oraz ciekawe informatory o Pracowni Umiejętności).
Po tym skromnym przywitaniu zostaliśmy podzieleni na 2 grupy  i odprowadzeni do odpowiednich pomieszczeń. Tam zespół trenerski  pracował nad umiejętnościami pracy we własnej grupie. Trener robił to w dość niespodziewany sposób m.in. poprzez gry, zabawy, śmiech i przez różnego typu zadania, jak budowanie wież (miało nas to nauczyć współpracy w zespole –  jednak nie w tym, z którego się wywodzimy, ale z nieznajomymi ludźmi, co było o wiele trudniejsze).  Wchodzenie w role członków różnych zespołów ludzkich nauczyło nas zwalczania niepotrzebnych konfliktów w naszej grupie.
To szkolenie przyniosło nam wiele wiedzy (i radości) na temat: jak rozwiązywać konflikty w naszej grupie, oraz jak dobrze prowadzić zespół. Sądzę, iż dzięki tym wiadomościom lepiej poradzimy sobie ze wszystkimi problemami, jakie nas jeszcze czekają w pracy z zespołem.
Opr. Barbara Żylonis

Image

Zmieniony ( 19.03.2007. )