,,Na wileńską nutę?-  pod takim hasłem 10 marca br. odbył się festiwal pieśni wileńskiej w węgorzewskim domu kultury organizowany przez Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.  W koncercie wzięli udział: zespół taneczny ,,Jutrzenka” z Litwy, węgorzewski chór ?Ojczyzna?,  ,,Niemęczyńskie głosy? z Niemęczyna , ,,Kapela? z Wilna, nasz rodzimy zespół ,,Absolwent? z Buder oraz ,,Zaciszuki? z Węgorzewa.

 ,,Bardzo podoba mi się dzisiejszy występ. Chcę, aby kontynuowano tego rodzaju imprezy. Sama pochodzę z wileńskich stron? – opowiada stała uczestniczka festiwalu, siedząca na widowni.
Grupa, która wywarła największe wrażenie na publiczności był zespół taneczny ,,Jutrzenka? -,,Za rok będziemy obchodzić huczne 10-lecie naszego zespołu?- mówi Julita Pietrauskaie z zespołu.  Na pytanie czy podoba im się w Węgorzewie odpowiedzieli: ?Bardzo. Byliśmy tu już nie raz. Mamy nadzieje, że nie były to ostatnie odwiedziny w Węgorzewie, ponieważ zawsze panuje tu przyjemna atmosfera?.

Na zakończenie festiwalu, artyści otrzymali drobne upominki. Litewski zespół przywiózł ze sobą palmę,  którą wręczył Dyrektor Muzeum. Chociaż nasza wizyta miała być czysto „służbowa”,  przypadła nam do serc i ze smutkiem pożegnaliśmy się z artystami.  Mamy nadzieję, że za rok ponownie się spotkamy.

A. Korzeniecka i K. Nisztuk

Image

Zmieniony ( 08.05.2007. )