Niedziela, 11 października, w Budzewie rozbrzmiewała muzyką i poezją, wkomponowaną w światło ognia. Wieczór otworzyła Aneta Stankiewicz – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach, która przywitała wszystkich wyróżniając szczególnie bohaterów tego wieczoru –  artystów z zespołu Budzewiaki.

W miły, poetycki nastrój wprowadzili wszystkich Aleksandra Kalfas i towarzyszący jej gitarzysta Szymon Bagan, którzy swoim duetem zaczarowali zgromadzoną publiczność. Ich występ był przedsmakiem do prezentacji wydarzenia artystycznego „Pięknego jutra” w którym udział wzięli zespół Budzewiaki oraz Jerzy Janoszek, w reżyserii Zbigniewa Waszkielewicza. Występ budzewskiej grupy i ich przyjaciół to  efekt warsztatów teatralnych w ramach projektu ? Tradycja naszym szlachectwem? współfinansowanego ze środków Programu ?Działaj Lokalnie IX? Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Stowarzyszenia Gołdapski Fundusz Lokalny. Po wierszach znanych i mniej znanych autorów obejrzeliśmy występ młodych Tancerzy Ognia Force Fire z GOK-u.

Serdecznie dziękujemy za pomoc techniczną, teatralną oprawę wieczoru, scenografię oraz ciepły poczęstunek mieszkańcom Budzewa, którzy włożyli ogrom pracy by wszystko się udało.