Gminny Ośrodek Kultury w Budrach  od stycznia realizuje  konkursow  projektu pt. NA TROPIE NASZYCH @TUTÓW który zdobył   grant z regionalnego programu „Równać Szanse 2006? Polskiej Fundacji Dzieci i MłodzieżyJego realizacja jest  możliwa dzięki finansowemu wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Podczas realizacji projektu, który potrwa do czerwca,  miejscowi  gimnazjaliści  wcielą się w rolę dziennikarzy i pod okiem profesjonalistów, będą  zbierać informacje od zwykłych i niezwykłych mieszkańców gminy, ich opinie i oceny. Młodzi dziennikarze będą informować o wydarzeniach oficjalnych i skromnych, przedstawią oferty urzędów. W ramach projektu utworzony będzie internetowy portal (na którym będą zamieszczane  będą  wywiady z ciekawymi ludźmi,  fotoreportaże i informacje).
Ciekawostką dla miejscowości pozbawionych internetu będzie objazdowa Lokalna Kronika Multimedialna, którą będzie można oglądnąć w wersji DVD w kilku miejscowościach.

Będzie to już kolejna przygoda z dziennikarstwem uczniów  budrowskiego  gimnazjum.