Tak, to prawda, aż nie chce się w to uwierzyć, że zespół ABSOLWENT obchodził w sobotę 10-lecie swojego powstania. Mamy wrażenie, że wszystko rozpoczęło się wczoraj…

Gminny Ośrodek Kultury w Budrach oraz członkowie zespołu zorganizowali jubileusz. Zostali zaproszeni najznakomitsi goście, oraz zaprzyjaźnione zespoły: z Kruklanek ?SAPINIAKI?, z Przerośli ?PRZEROŚLAKI?, oraz  z Barcian ?BASIBABKI?. Nie zabrakło rzecz jasna zespołów ?gokowskich?: ?ALEBABEK? i ?BUDZEWIAKÓW?.

Kolejny raz  przyjechał do nas zespół z Przerośli, który podobnie jak ABSOLWENT koncertuje w całej Polsce(m.in. Warszawa, Suwałki), jak również i w Europie. Po reakcji naszej publiki można śmiało stwierdzić, że było bardzo dobrze. Oczekujemy kolejnego koncertu w Budrach.

Zespół ABSOLWENT powstał w 1997 r.,kiedy S.P. w Więckach obchodziła 50-lecie istnienia. Wtedy to ówczesny dyr. szkoły Piotr Lewko zaproponował absolwentom, aby wzieli udział w akademii. Występ podczas obchodów święta szkoły spodobał się publiczności i tak wszystko się zaczęło…Gdy zapadła decyzja o powstaniu zespołu wójt gminy Budry zaproponował, by opiekę nad zespołem objął GOK w Budrach. Dyrektor GOK-u, Aneta Stankiewicz zajęła się organizacją wyjazdów z koncertami. Zespół koncertował w Kętrzynie, Węgorzewie, Dobrym Mieście, Wydminach, a także w Kownie i Wilnie. W ciągu dziesięciu lat istnienia zespół dał ponad 100 koncertów. Obecnie ABSOLWENT liczy 17 osób. Skład chóru ?Absolwent?-jak to w życiu-z biegiem lat zmieniał się niejednokrotnie. Obecnie zespół stanowią:

Janina Kowalewska

Grażyna Kotowicz

Danuta Urynowicz

Kazimiera Baluta

Stefania Wójcik

Wiesława Herbatowicz

Walentyna Trąbczyńska

Dorota Broczek

Bernadeta Piaścik

Danuta Zubek

Halina Kotowicz

Janina Janicka

Krystyna Nadoba

Tadeusz Kowalewski

Józef Zaleski

Wiktor Trzeciakiewicz

Krzysztof Abako-akompaniament

Image

Zmieniony ( 07.09.2007.