Kolejne święto plonów w Budrach upłynęło w atmosferze tańca, śpiewu i muzyki folkowej. Dożynkowe święto zaczęliśmy  korowodem wieńców, który przemaszerował na uroczystą Mszę Św. Część artystyczną otworzył obrzęd dożynkowy w wykonaniu społeczności budzewskiej oraz dzieci i młodzieży z Gminy Budry wg opracowania i reżyserii Barbary Tomaszewskiej. Na ludowo zaprezentowały się Zespół Pieśni i Tańca Grajewianie, zespół Reczańka ze wsi Koźliki k. Zabłudowa, Absolwent i Budzewiaki.  Na scenie zabrzmiały również folkowe rytmy w wykonaniu Kapeli Dudy Juliana z Warszawy.  Część estradową wypełniły zespoły ?Kolumna Zygmunta? z Warszawy, ?Białe kruki? z Kruklanek, Alebabki  i Kochane bachorki z Buder oraz Zorepad z Bań Mazurskich.  
Nieodłącznym, zabawowym elementem budrowskich  dożynek jest olimpiada sołecka SOŁTYSIADA, organizowana od 7 lat, W tym pełnym humoru , dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji konkursie złoto wywalczyło sołectwo Ołownik, srebro – Budry i brąz ? Więcki.

Tego dnia wiele emocji dostarczył występ reaktywowanej grupy tancerzy ognia FORCE FIRE z Buder, który był efektem wielu ćwiczeń  oraz warsztatów z instruktorem Mirosławem Bobrowskim. Po całym dniu artystycznych występów, do tańca zaprosił wszystkich zespół AlexDeo, który rozgrzał skoczną muzyką chłodny wieczór.

Podczas imprezy  rozstrzygnięto konkursy  na ?Najpiękniejszy wieniec dożynkowy?  i kulinarny ?Szaleństwa z cukinii?.

Laureaci konkursu wieńców: 
I -Sołectwo Budzewo
II -Sołectwo Sobiechy
III -Sołectwo Olownik
IV -Zepół Reczańka – Koźliki  gm.  Zabłudowo

W konkursie kulinarnym jurorzy przyznali następujące miejsca:
I ? Halina Kotowicz  – Pasztet z cukinii
II ?  Paulina Gulczyńska ? Leczo z  cukinii
III ? Maria Kupibida ? Klops z cukinią faszerowaną
IV ? Maciej Szukiel ? Zupa z cukinii z grzankami
V ? Teresa Tracz ? cukinia faszerowana pieczona
VI ? Bernadeta Piaścik ? cukinia faszerowana  mięsem i borowikami
Wyróżnienia otrzymały: Regina Feszak, Genowefa Dźwinel  i Waleria Trąbczyńska

Organizatorzy składają podziękowania wszystkim sponsorom:

Firmie Dartrans, firmie Polwood z Gołdapi , PSS Społem Węgorzewo, BS Węgorzewo, Zdzisławowi Korzenieckiemu  z Budzewa, Wojskowemu Kołu Łowieckiemu ?Żbik? , firmie Arriva Węgorzewo, Waldemarowi Dworzeckiemu- Przewodniczącemu Rady Gminy, radnym Gminy: Zdzisławowi Jaśków i Ireneuszowi Skiendziulowi, Mirosławowi Wojsławowi, Romanowi Gajda, Kamilowi Naruszewiczowi,Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji Dożynek GOK w Budrach składa Małgorzacie i Romanowi Kuniom,  Budzewiakom, strażakom OSP Ołownik, UG Budry, Sławkowi Oryńczakowi, Marianowi Mruk, Klubowi 11. MPA w Węgorzewie oraz Stowarzyszeniu ?Barwy jesieni? w Budrach.